جمعه , 26 مرداد 1397
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / چگونه از ایجاد نوشته های تکراری در وردپرس جلوگیری کنیم؟

چگونه از ایجاد نوشته های تکراری در وردپرس جلوگیری کنیم؟

چگونه از ایجاد نوشته های تکراری در وردپرس جلوگیری کنیم؟Reviewed by ساناتم on Nov 14Rating: 5.0چگونه از ایجاد نوشته های تکراری در وردپرس جلوگیری کنیم؟با توجه به گستردگی فضای مجازی و وب سایت ها، احتمال آن که مطالب و نوشته های تکراری وجود داشته باشد، بسیار زیاد است. که برای جلوگیری از آن راه های وجود دارد

با یاد و نام خدا و عرض ادب خدمت تمامی همراهان ساناتم و دوستداران وردپرس. در خدمت شما هستیم با یک آموزش وردپرس و معرفی یک افزونه کاربردی دیگه برای آن.

با ساناتم همراه باشید.

پیش درآمدی پیرامون آموزش:

به وسیله پیوندهای یکتا و عنوانی که در نوشته های سایتتون استفاده کردید، قسمت بزرگی از سئوی آن نوشته رو انجام دادید. البته سئو، شرایط و قوانین دیگری هم دارند که باید به آن ها توجه بشه، و گرنه تاثیر منفی بر بروی وب سایت وردپرس داره. مانند عنوان های تکراری در نوشته ها. سیستم وردپرس با عنوان های تکراری برای نوشته ها، به وسیله استفاده از پیوند های یکتا جلوگیری می کنه. حال چه کنیم که عنوان ها اکثرا شبیه به هم هستند ولی پیوند های یکتای مختلفی رو می سازند. که باید از این کار دوری کرد.

با ساناتم همراه باشید.

افزونه های وردپرس مناسب برای موبایل

جلوگیری وردپرس از پیوند های مشابه نوشته ها:

در صورتی که از پیوند های یکتای همسو با سئو استفاده کردید، وردپرس به طور خودکار عنوان مطلب رو یک پیوند یکتا در نظر می گیره.

ولی در صورتی که با نوشته های تکراری برخورد کنه، با گذاشتن شماره در پایان پیوند یکتا، نشان می دهد که این مطلب تکراری است.

هنگامی که کلمه های پیوند یکتا کاملا مشابه باشد. باعث می شود که موتور های جستجوگر رو در این که چه صفحه ای، صفحه اصلی است و باید رتبه بالاتری در جستجوی آن کلمه کلیدی داشته باشد را دچار تردید می کند و منجر به این میشه که نوشته ها در موتور های جستجوگر فهرست نشوند.

wordpress-plugin-1200x700_2

در ادامه این آموزش وردپرسروشی رو برسی می کنیم که با استفاده از آن از ایجاد نوشته های تگراری در وردپرس جلوگیری می کنیم.

ابتدا افزونه وردپرس Duplicate Title Validate رو نصب وسپس فعال کنید. این افزونه وردپرس بدون تنظیمات، شروع به کار کردن می کند.

نوشته ای جدید بسازید و یک عنوانی که از قبل برای یک مطلب استفاده کردید این افزونه رو امتحان کنید. افزونه به شما اطلاع می دهد که عنوان این مطلب قبلا در یک مطلب دیگر استفاده شده است.

این افزونه وردپرس علاوه بر این که کاربر رو از نوشتن هنوان های تکراری با خبر می کند، همچنین از انتشار آن مطلب توسط کاربر جلوگیری می کند. چنان که کاربر مطلب رو انتشار دهد، این افزونه وردپرس مطلب مورد نظر رو به عنوان چرکنویس ذخیره می کند و هشداری یه رنگ قرمز رو نمایش می دهد.

در نتیجه این افزونه وردپرس از نوشتن مطالب تکراری در سایت هایی که بالای یک کاربر دارند جلوگیری می کند.

دریافت مستقیم افزونه Duplicate Title Validate

صفحه مشخصات افزونه

به پایان این آموزش وردپرس رسیدیم.

ممنون که با ساناتم همراه بودید.

گردآورنده: ساناتم ، قالب وردپرس ، پوسته وردپرس.

2 دیدگاه