جمعه , 30 شهریور 1397
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس
آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس

آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس

آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرسReviewed by ساناتم on Mar 22Rating: 5.0آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرستوی این قسمت از آموزش های وردپرس میخوام آموزش تنظیم مگا منو توی صفحه ی وردپرس رو بهتون بدم که یهآموزش خیلی مهم و کارآمدیه.

سلام خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی روزتون بخیر.

خیلی خوشحالم از اینکه با یکی دیگه از آموزش های وردپرس در خدمت شما عزیزان هستم.امیدوارم که حالتون خوب باشه.توی این قسمت از آموزش های وردپرس میخوام آموزش تنظیم مگا منو توی صفحه ی وردپرس رو بهتون بدم که یه آموزش خیلی مهم و کارآمدیه.

آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس

توی این بخش از آموزش وردپرس میخوایم  تا نحوه تنظیم مگا منو توی  فهرست وردپرس رو بهتون توضیح بدیم البته  بعضی  قالب های وردپرس که این قابلیت رو دارن برای همه قالب ها این امکان وجود نداره , امرزه توی  بیشتر پوسته های وردپرس حرفه ای طراحان میان قابلیتی رو به تم اضافه می کنن که به جز حالت پیش فرض منو که می تونه حالت کشویی با استایل خاصی باشه  بتونن منوهای زیبا با عرض بیشتر توی  چند ستون امکان قرار دادن تصویر زمینه و حتی تصویر توی  منو رو داشته باشه به این حالت مگا منو گفته میشه.

تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس برای قالب هایی که این قابلیت رو دارن

مگا منو چیست ؟

مگا منو قابلیت خوبیه  برای سایت هایی که موضوعات زیادی تو سایتشون دارن که طرح مگا منو میاد به مدیر سایت اجازه میده که بتونه یه  زیر منو عریض ایجاد کنه و فرضا تو یه زیر منو چندین موضوع رو به صورت چند ستون با بقیه ی زیر مجموعه هاش به نمایش بزاره.

mega menu چه مزایایی داره ؟

چطوری مگا منو درست کنیم ؟

پشتیبانی قالب وردپرس از مگا منو …

مگا منو ها امروزه توی بیشتر قالب های حرفه ای هستن که بیشتر نحوه کار کردن و چیدمانشون شبیه به همه  توی این آموزش با مثال یکی از قالب های موجود توی بخش قالب های ویژه سایت آموزش جلو میریم , قبلا در مورد  ساخت منو و تنظیم فهرست ها توی  وردپرس صحبت کردیم که حالت پیش فرض رو دنبال نمی کنه و قابلیت زیر منو یا کشویی و چیدمان ساده ای رو میشه به بخشی که قالبمون پشتیبانی می کنه منو رو نمایش بدیم ساخت و تعریف منو دلخواه توی وردپرس هم اموزشیه  که قبلا برای کدنویسی بخش منو ارائه دادیم.

خوب بریم سراغ مگا منو ( Mega Menu ) این تصاویر استفاده شده از محیط قالب وردپرس انفولد گرفته شده , خوب اول توی قسمت مدیریت وردپرس گزینه نمایش » فهرست رو بزنید توی اینجا اول به همون روش ساده میشه منو هایی که نمی خوایم حالت mega menu داشته باشه رودرست می کنیم که کار خاصی لازم نداره.

دوستان عزیز کاری که کردیم تا به اینجا این بود که یه منوی مادر تعریف کردیم  به اسم  مگا منو برای مگا منو 4 زیر مجموعه در نظر گرفتیم ( ستون 1 تا 4 ) و برای هر ستون 4 زیر مجموعه دیگه در نظر گرفتیم خوب تا اینجای کار فقط چیدمان رو در ست کردیم وقتی قالب امکان مگا منو داشته باشه  توی همین قسمت گزینه ای   داره  تا بتونیم مشخص کنیم که این منویی که با این چیدمان درست کردیم به شکل  mega menu نمایش داده بشه. برای این کار باید بریم سراغ منو مادر یعنی مگا منوی بالایی  سمت چپش یه  فلش رو به پایین داریم روی اون کلیک کنید تا جزئیات مربوط به اون منو باز بشه  توی  این قسمت مشخص میشه  که حالت مگا منو شما چه امکانات و قابلیت هایی داره. تصویر زیر رو ببینید

آموزش

همون طور که توی  تصویر بالا میبینید  این قالب گزینه ای به اسم  use as mega menu  داره که  ممکنه این گزینه توی انواع قالب ها اسم  متفاوتی داشته باشه و حتی محیطش هم متفاوت باشه اما خوب به همین شکل  فعال میشه ,  بالا چیدمان شد مگا منو / 4 زیر منو ستون های 1 تا 4 / و هر کدوم دوباره 4 زیر منوی دیگه که این تعداد می تونه خوب باشه. اگه تیک گزینه مربوط به use as mega menu رو نزنیم به حالت معمولی تو سایت نمایش داده میشه اما با تیک زدن این گزینه به قالب میگیم بیا این طرح رو به صورت مگا منو نمایش بده و آخر  کار فهرست رو ذخیره می کنیم به این شکل ما منو رو با موفقیت توی وردپرس درست  کردیم و تصویر نهایی به شکل زیر میشه.

آموزش

موضوعی که باید بهش توجه بشه و بالا هم بهش اشاره کردم اینکه  این حالت می تونه برای انواع قالب ها فرق داشته باشه اما ما توی  این اموزش روشی رو گفتیم که بیشتر به این صورته  و نکته خیلی مهم فقط چیدمانشه  که باید به صورت شکلی  که  بالا گذاشتیم  باشه بعدش هم اگه گزینه خاصی برای فعال کردن مگا منو داره رو میزنید تا فعال بشه و کار تمومه قالب میاد این منو درست  شده رو به شکل عرض بزرگ و توی چهار ستون نمایش میده.

خوب گفتیم که چیدمان برای همه قالب ها یکیه  این برای حالتیه  که طراح قالب بیاد این امکان رو توی  قالب وردپرس کد نویسی کنه و با کدهای css این قابلیت رو به پوسته طراحی شدش اضافه کنه , اما بعضی طراحا هستن که میان از افزونه خاصی برای قابلیت mega menu توی طرحشون استفاده می کنن ، مثل قالب فروشگاهی وردپرس  blaszok

توی این قالب فروشگاهی  که توی  بخش ویژه قالب ها قرار گرفته برای درست کردن  مگا منو اول چیدمان رو مشخص می کنیم به صورتی که  بالا گفته شد بعد دیگه گزینه خاصی برای فعال کردن مگا منو نداره باید بریم به قسمت ابزارک ها و ابزارک مربوط به منو رو  پیدا کنیم و توی ابزارک مشخص شده براش بذاریم  همین به این صورت هم میشه توی این قالب مگا منو را فعال کرد.بیشتر  قالب هایی که توی  بخش قالب های حرفه ای وردپرس منتشر شدن قابلیت مگا منو رو دارن

خیلی خوشحالم از اینکه توی این آموزش وردپرس هم منو همراهی کردید.امیدوارم که تونسته باشید از این آموزش بهره ی لازم رو ببرید و این آموزش تونسته باشه مشکلات شما رو توی این زمینه حل کنه.شاد باشید.

گردآورنده: ساناتمقالب وردپرسپوسته وردپرسوردپرس

یک دیدگاه

  • […] آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس در ساناتم باقالب ور… آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرستوی این بخش از آموزش وردپرس میخوایم تا نحوه تنظیم مگا منو تویقالب های ویژه سایت آموزش جلو میریم قبلا در مورد ساخت منو وخوب اول توی قسمت مدیریت وردپرس گزینه نمایش در فهرست رو […]