دوشنبه , 28 خرداد 1397
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / جا به جایی ابزارک های یک سایت وردپرس به سایت دیگر

جا به جایی ابزارک های یک سایت وردپرس به سایت دیگر

با عرض سلام و عرض روز خوش خدمت همه شما دوستان و عزیزان ساناتمی با شما هستیم با یک آموزش کاربردی وردپرس دیگر که امروز خدمت شما ارائه میشه و امیدواریم که برای شما مفید واقع بشه.

خب دوستان عزیز حتما تا بحال با ابزارک های وردپرس کار کرده اید و از آنها استفاده کرده اید اما شاید برای شما پیش بیاید که بخواهید ابزارک های مد نظرتون رو به یک سایت دیگر انتقال دهید که در وحله ی اول شاید این امر برای شما کاری دشوار به نظر بیاد و شاید شما از ترس انجام این کار از کارتان دست بکشید اما اصلا جای نگرانی نیست و فقط کافیست این مطلب رو تا آخر دنبال کنید تا بتوانید به ابزارک های رو که میخواهید براحتی انتقال دهید.

با ساناتم در ادامه همراه باشید.

موضوع آموزش:

همانطور که گفته شد در رابطه با ابزارک ها و نحوه جابجای آنها صحبت خواهیم کرد و از شما میخواهم که در به این مثال توجه کنید:

بعضی وقت ها برای ما پیش میاید که ما میخواهیم ابزار یا افزونه وردپرس یا قالب وردپرس یا هر چیز دیگری رو روی سایت خودمون تست کنیم اما مطمئنا یک شخص با تجربه هیچوقت اینکار رو با سایت خودش نمیکنه و اینکار رو روی یک سایت دیگر یا یک دمویی از سایت خودمون میکنیم که در این موارد و اعمال اینجوری که میخواهیم روی سایتمان پیاده سازی کنیم نیاز داریم  تا از درون ریزی بهره بگیرم که اینکار کار خوبیست اما متاسفانه ابزارک های سایت ما در درون ریزی جابجا نمیشوند که در اینجا ما به بررسی تمامی این موارد میپردازیم.

دوستان عزیز ما در ادامه افزونه وردپرس دیگری رو خدمت شما معرفی میکنیم برای انجام اینکار تا بتوانید بدون مشکل اینکار رو انجام بدید.

معرفی افزونه:

با استفاده از افزونه ای که در ادامه خدمت شما معرفی میشه شما میتوانید مدل چیدمان اطلاعات داخل ابزارک های سایتتون رو به راحتی انتقال بدهید به سایت جدیدی که قصد کار روی آنرا دارید.

دوستان عزیز برای شروع کار با مفاهیمی که گفتیم باید آشنا میشدیم که ما سایتی که داریم رو با سایت مبدا اسم گذاری میکنیم و سایتی که قرار روی اون انتقالات رو انجام بدهیم رو اسمش رو میذاریم سایت هدف.

در ابتدا ذکر چند نکته لازمه که خدمت شما در زیر گفته میشه:

    • تمام بخش های که در سایت مبدا داریم باید در سایت هدف وجود داشته باشد.
    • اگر از ابزارک افزونه وردپرس در سایت مبدا استفاده میکنیم باید در سایت هدف افزونه موجود باشد.
    • ستون ها و سایر بخشهایی موجود تماما باید در سایت هدف وجود داشته باشد.
    • بطور کل باید گفت که تمامی بخش ها بین تو سایت مبدا و هدف باید یکسان باشد نه کمتر و نه بیشتر.

در ادامه نحوه انتقال ابزارک رو خدمت شما آموزش میدیم.

قبل از انجام کار شما باید افزونه Widget Importer & Exporter رو که در ادامه برای شما آماده کرده ایم دانلود ، نصب و فعال نمایید تا بتوانیم شروع کنیم.

 

capture

 

برای دانلود افزونه Widget Importer & Exporter از طریق دکمه های زیر میتوانید اقدام کنید:

دانلود افزونه Widget Importer & Exporter

مشخصات افزونه

خب دوستان عزیز پس از دانلود نصب این افزونه وردپرس شما باید به آنرا در سایت مبدا فعال نمایید و پس از فعال سازی با مراجعه به بخش ابزراهای سایتتان شاید نام این افزونه خواهید بود که باید روی آن کلیک کنید و سپس گزینه استخراج ابزار یا همون export Widgets رو بزنید.

شما پس از زدن روی گزینه export widgets باید یک فایل با پسوند wie دریافت کنید اگر دریافت نکردید دوباره سعی کنید.

خب دوستان عزیز 50 درصد کار به همین راحتی انجام شد و ما دیگر با سایت اصلی یا همون سایت مبدا کاری نداریم و باید به سایت هدف خود برویم.

سایت هدف:

در این سایت شما ابتدا باید از طریف لینکی که در بالا خدمت شما معرفی شد افزونه وردپرس رو دانلود نصب نمایید و سپس باز دوباره همان مراحی که گفته شد را باید طی کنید تا به همان صحفه ای که ابزارک های رو استخراج کردیم برسید و اما در اینجا دیگر گزینه استخراج رو انتخاب نمیکنیم و گزینه وارد کردن یا importرو انتخاب میکنیم.

و با استفاده از ابزار آپلودی که در زیر گزینه آن مشخص است فایلی که از طریق گزینه استخراج دریافت کردیم رو انتخاب میکنیم و قرار میدهیم و سپس شاید وارد کردن اطلاعات ستون ها و ابزارک ها خواهید بود که درون ریزی شده.

تمام اطلاعات در صفحه ای که برای شما باز میشه قابل مشاهدست.

screenshot-1

خب دوستان عزیز به راحتی همانطور که در ابتدا هم گفته شد توانستیم اینکارو رو انجام بدیم و بدون بروز خطا یا مشکلی با استفاده از یک افزونه وردپرس توانستیم ابزارکها رو به سایت جدید و قالب وردپرس سایت جدیدمان اضافه کنیم.

قطعا در وردپرس برای هرکاری روشی وجود داره اما باید دقت کنیم که وردپرس همیشه برای هرکاری چندین روش داره مثلا برای همین کار یعنی انتقال ابزارک ها افزونه های وردپرس متعددی نوشته شده و روش های گوناگونی ارائه شده که ما همیشه ساده ترین راه حل رو خدمت شما معرفی و ارائه میکنیم.

دوستان عزیز از این جهت هم نگران نباشید که با وارد کردن ابزارک های جدید ابزارک های قبلی شما دچار مشکل شوند یا بهم بریزند.

خب دوستان عزیز این آموزش وردپرس هم از سری آموزش های افزونه های وردپرس به پایان خودش رسید از اینکه با ما تا آخر این آموزش همراه بودید صمیمانه متشکریم.

باتشکر از همراهی شما خوبان با ساناتم.

گردآورنده: ساناتم ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، پوسته وردپرس.

یک دیدگاه