دوشنبه , 3 اردیبهشت 1397
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / افزونه های تهیه و نگهداری نسخه پشتیبان سایت در دراپ باکس به صورت خودکار

افزونه های تهیه و نگهداری نسخه پشتیبان سایت در دراپ باکس به صورت خودکار

افزونه های تهیه و نگهداری نسخه پشتیبان سایت در دراپ باکس به صورت خودکارReviewed by ساناتم on Nov 24Rating: 4.5افزونه های تهیه و نگهداری نسخه پشتیبان سایت در دراپ باکس به صورت خودکارتهیه نسخه پشتیبان سایت امریست مهم که بارها در همه جا به آن اشاره شده و از آن نباید چشم پوشی کرد اما به دلیل زمان بر بودن این کار از آن صرف نظر میشود که اشتباه است

سلام عرض میکنم خدمت همه ی شما دوستان گل و دوستداران وردپرس گرامی و همچنین دوستان بزرگواری که همیشه با ما بودند و مارو همراهی میکنند.

موضوع آموزش:

دوستان عزیز در این آموزش وردپرس قراره در رابطه با پشتیبان گیری سایت و همچنین تهیه یک محل مناسب برای قرار دهی و نگهداری این نسخه های پشتیبان صحبت میکنیم و در واقع میخواهیم بررسی کنیم که شما وقتی نسخه پشتیبان وبسایتتون رو رو تهیه کردید و بک آپ از وبسایت خودتون تهیه کردید در چه محلی آنرو نگه داری کنید؟

اهمیت تهیه نسخه پشتیبان:

مدیریت پسوردها در وردپرس

ما بارها و بارها در رابطه با تهیه نسخه پشتیبان سایت و اهمیت آن در وردپرس در مطالب مختلف صحبت کردیم و اهمیت آ«را باید بگم که تا حالا همیشه برای شما مشخص کردیم برای مثال اگر از همراهان ما باشید حتما میدانید که در اکثر پست هایی که در رابطه با هک وردپرس ارائه کردیم یا هر پستی که قراره در وردپرس یک تغییر اساسی یا هسته ای ایجاد کنیم دادیم حتما به این نکته خاطر نشان شده ایم که باید قبل از انجام هرگونه عملی در آن آموزش ابتدا از وبسایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر به مشکلی برخوردید و قسمتی از وبسایت شما دچار مشکل شد پس از آموزش بتوانید با بازیابی مقادیر  و المان های مختلف سایت خود را نجات دهید اما دوستان با این وجود و با وجود تمام تاکید هایی که ما و همکارانمان در این زمینه یعنی تهیه نسخه پشتیبان میکنیم باز هم عده ای از دوستان از اینکار چشم پوشی میکنند ریسک از دست رفتن سایتشان و اطلاعاتشان رو به جون میخرند و این تهدید رو میپزیرند اما چرا خیلی از این کار صرف نظر میکنند؟

یکی از اصلی ترین دلایل آن مشکل بودن و همچنین زمان بر بودن این کار هستش که شاید خیلی ها رو از این امر بیزار کرده اما باید بررسی کنیم که چرا اینقدر زمان میگیره ؟ و چیکار میتونیم بکنیم تا اینقدر زمان صرف این تهیه نسخه پشتیبان نکنیم؟

درهنگام تهیه نسخه پشتیبان باید چه کارهایی رو انجام بدیم؟

خب دوستان عزیز گفتیم که نسخه پشتیبان سایت و تهیه بک آپ سایت چه اهمیتی داره و اما در اینجا باید بگوییم که لازمه ی حیات  و ادامه ی یک وبسایت وردپرس داشتن نسخه پشتیبان مختلف در مکان های مختلف و در زمان های مختلف هست!!!!

همانطور که میدانید و گفتیم باید به شکلی منظم و بصورت دوره ای نسخه پشتیبان خودتون رو تهیه کنید و همچنین به شما افزونه های وردپرس مختلفی رو هم معرفی کردیم برای اینکار تا بتوانید از آن ها استفاده نمایید اما دوستان باید چه کارهایی رو برای نسخه های پشتیبان خود انجام دهیم؟

در ابتدا باید از آنها به خوبی مراقبت کنیم و اینکه از جداول پایگاه داده سایت خود به خوبی نسخه پشتیبان تهیه کنیم و نگهداری کنیم.

دوم اینکه باید هر بعد از نصب هر افزونه وردپرس و قبل از اعمال هرگونه تغییر روی وردپرس خودتون ابتدا نسخه پشتیبان تهیه کنید و همچنین شما باید حداقل سه عدد نسخه پشتیبان همیشه داشته باشید که در مکان های مختلف از آنها نگهداری کنید و همچنین این نسخه ها باید در زمان های مختلف گرفته و تهیه شده باشند که به شما پیشنهاد میکنیم در این سه مکان از آنها نگهداری کنید:

    • ایمیل خود
    • یک dvd
    • یک هارد
    • و…

و چیزهایی دیگری و هرگونه فضای دیگری که به ذهنتون میرسه از این دست.

دوستان عزیز همچنین شما باید به صورت منظم فایل های پشتیبان خودتون رو بررسی و چک کنید تا اینکه یک وقت فایل های مخرب یا اسپم ها در آنها نباشند.

دراپ باکس:

دوستان عزیز خب با انجام گفته های بالا و رعایت نکاتی که خدمت شما ارائه شد و گفته شد شما میتوانید کمی آسوده خاطر تر نسبت به قبل باشید در رابطه با سایت خود و از این اطمینان لذت ببرید اما دوستان آیا فقط آن سه محیط روباید برای نسخه پشتیبان خودتون در نظر بگیرید؟

معرفی نکته های ناب برای راه اندازی سایت های تجاری

محیطی بهتر امن تر یا کم دردسر تر برای نگهداری وجود نداره؟

قطعا وجود داره و آنهم دراپ باکس هستش و شما میتوانید از آن استفاده کنید.

و اما ما در این پست قصد داریم بهترین افزونه های وردپرس در این زمینه یعنی دراپ باکس رو خدمت شما معرفی کنیم تا شما بتوانید عملکرد بهتری از این دست داشته باشید و از دغدغه های خود در رابطه با نسخه پشتیبان سایت خود بکاهید و خیلی راحت تر و بهتر و حرفه ای تر از قبل از وردپرس خوددتون نسخه پشتیبان تهیه کنید و از آنها نگهداری کنید.

اما دراپ باکس چیست؟ دوستان عزیز دراپ باکس در واقع یک سایتست که در اینترنت فضایی رو به شما میده تا بتوانید از فایل های خود نگهداری کنید و خوبی این قضا هم این هستش که هیچگونه آسیبی نمیبینه برای مثال شما اگر اطلاعات خودتون رو روی دیسک ذخیره کنید ممکنه به هر دلیلی آن دیسک خش بیوفتید و یا اینکه بشکند و همچنین هارد های شما ممکن است بدسکتور بیاندازند و… به هر صورت هرفضای ذخیره سازی برای خود مشکلاتی رو دارد که در اینجا دراپ باکس دارای حداقل ریسک و حداقل مشکل هست به حدی که میتوان گفت اصلا مشکلی از نظر امنیت و یا مخدوش و یا از بین رفتن فایل ها رو نداره.

و اما فضایی که دراپ باکس در اختیار شما قرار میده فضای اولیه دو گیگابایت هستش که شما میتوانید از آن استفاده کنید اما شاید بگویید که این حجم کم است !!! درسته که این حجم کمه اما شما میتوانید روش هایی که سایت دراپ باکس در اختیارتون گذاشته این فضا رو هرچه سریعتر افزایش بدهید برای مثال میتوانید با دعوت دوستان خود به این فضا اضافه کنید.

اما دوستان ما قراره با دراپ باکس چیکار کنیم؟

شاید تا بحال حدس زده باشید ما قراره با استفاده از دراپ باکس کاری کنیم تا نسخه های پشتیبان ما در آن نگهداری و حفظ شوند و اینکه ما برای شما افزونه های وردپرس مختلفی رو معرفی میکنیم تا اینکه این کار رو هرچه سریعتر و بهتر و همچنین امن تر انجام بدهید.

عملکرد ما به این صورت خواهد بود که کاری میکنیم تا به شکلی خودکار افزونه ها با زمانی که ما برای آنها تعیین میکنیم از وبسایت ما پشتیبانگیری کنند و به شکل خودکار به دراپ باکس ما منتقل کنند.

در ادامه با ما همراه باشید:

 

dropbox-redwp-wordpress-e1447672466958-310x165

 

افزونه وردپرس Wp Dropbox Dropins:

خب دوستان عزیز این یکی از افزونه هایست در این زمینه که خدمت شما معرفی خواهید شد این افزونه کاملا رایگان بوده و شما میتوانید از آن برای ذخیره سازی نسخه پشتیبان خود در دارپ باکس استفاده نمایید که اینکار به صورت دستی صورت خواهد گرفت که از دو بخش یا مولفه بهره میبرد که اولین آن server هستش که وظیفه ذخیره سازی فایل های شما در دراپ باکس رو برعهده دارد و شما باید فایل هایی رو که قصد دارید تا ذخیره کنید رو در اینجا قرار دهید و کلیک نمایید تا همه چیز به شکل خودکار انجام شود!!! و اما مولفه و یا بخش دوم آن بخش chooser هستش که برعکس عمل فوق را میتوان گفت انجام میدهد که در واقع فایل ها رو از دراپ باکس به سایت منتقل میکند و این بخش ها به شکل جاوا اسکریپت هستند که سهولت استفاده را به همراه خواهد داشت.

برای دانلود این افزونه وردپرس کاربردی و عالی که از کاربردهای آن به صورت مفصل برای شما توضیح دادیم میتوانید از طریق دکمه ی زیر اقدام نمایید:

دانلود مستقیم افزونه WP Dropbox Dropins

مشخصات افزونه

خب دوستان و اما افزونه بعدی در این زمینه:

wpb2db-featured-900x450

افزونه WordPress backup Dropbox:

کار با این افزونه وردپرس هم بسیار سادس به شکلی که شما فقط کافیه در دراپ باکس ابتدا اکانت خود را ایجاد کنید ولینک اکانت خود را به این افزونه بدهید.

آشنایی با فریم ورک Whimsy

این افزونه وردپرس رایگان به شکل کاملا اتوماتیک از وبسایت شما و پایگاه داده شما و فایلهایتان نسخه پشتیبان تهیه میکند که این کار رو با زمانی که شما به افزونه اعلام میکنید انجام میدهدو

به همین سادگی شما میتوانید با استفاده از یکی از این دو افزونه فرآیند پشتیبان گیری و حفظ و نگهداری آنرا سریعتر کنید.

برای دانلود این افزونه هم میتوانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

دانلود افزونه WordPress Backup to Dropbox

مشخصات افزونه

دوستان به این نکته توجه کنید که برای کار با این افزونه ها ابتدا باید یک اکانت دراپ باکس ایجااد کنید که برای اینکار میتوانید به وبسایت دراپ باکس مراجعه کرده و اکانت خود را بسازید.

خب دوستان عزیز این آموزش وردپرس هم به پایان خودش رسید اما در آخر باید بگوییم که فرق خاصی بین این دو افزونه نمیتوان یافت و نمیتوان گفت که یکی از آنها برتری خاصی نسبت به دیگری دارد اما شما با هرکدام که راحت تر هستید میتوانید کار کنید و تهیه نسخه های پشتیبان و سپس نگهداری آنها رو به این افزونه ها بسپارید.

باتشکر از همراهی شما عزیزان.

گردآورنده: ساناتم ، قالب وردپرس ، پوسته وردپرس.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.