جمعه , 26 مرداد 1397
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / ضریب بازگشت (Bounce Rate) چیست؟

ضریب بازگشت (Bounce Rate) چیست؟

ضریب بازگشت (Bounce Rate) چیست؟Reviewed by ساناتم on Dec 4Rating: 5.0ضریب بازگشت (Bounce Rate) چیست؟روش های بسیار زیادی برای آمار گیری بازدید سایت و میزان مورد علاقه و جذاب بودن آن برای کاربران وجود دارد. یکی از آن روش های بسیار مفید Bounce Rate می باشد.

با یاد و نام خدا و سلام خدمت دوستان گرامی. امیدوارم که حالتون خوب باشه. باز هم در خدمت شما هستیم با یک آموزش وردپرس دیگر.

با ساناتم همراه باشید تا ببینید امروز چی براتون داره؟

پیش درآمدی پیرامون آموزش:

حتما به دفعات برایتان پیش آمده که در هنگام گشت و گذار در اینترنت، به واژه ها و اصطلاحاتی برخورده باشید که برای شما نا آشنا باشند. بعضی موقع ها یه نگاهی میندازید تا ببینید که آن واژه یا کلمه به چه معناست و خیلی موقع ها هم بی عکس العمل از کنار آن میگذرید. غافل از این که بدانید آن واژه و اصطلاح چه قدر برای شما میتونه کاربرد داشته باشه؟! امروز قصد داریم که یکی از این اصطلاحات رو برای شما شرح و بسط بدیم که برای جذب مخاطب و آمار بازدید بیشتر وب سایت وردپرس شما بسیار کاربرد دارد.

پس با ساناتم همراه باشید تا این اصطلاح رو برای شما معرفی کنه.

آموزش چهار تکنیک اصلی برای کار با وردپرس

اصطلاح ضریب بازگشت یا Bouncer Rate به چه معناست؟

ضریب بازگشت اطلاعات بسیار با اهمیتی رو پیرامون کاربرای وب سایتتان در اختیار شما قرار می دهد.

ضریب بازگشت Bouncer Rate یا درصد خروج به این معناست که افرادی وارد وب سایت وردپرس شما شده ولی قبل از آن که از صفحات  دیگر وب سایتتان دیدن کنن از آن خارج می شوند. توجه کنید که این عمل مدتی که کاربر در وب سایت شما قرار دارد رو ملاک قرار نمی دهد و بی تاثیر است. در حقیقت این اصطلاح به این معناست که، اندازه جذابیت، محبوب بودن و کاربردی بودن وب سایت شما  برای مخاطب و بازدید کننده چه قدر است. یعنی اگر کاربری وارد وب سایت شما شود و بدون این که سایر صفحات وب سایت شما رو بازدید کند در حقیقت جذب وب سایت شما نشده و به چیزیی که خواستش بوده نرسیده.

shutterstock_161461808-e1417817747837

توضیحات بیشتر:

ضریب بازگشت یا Bounce Rate یک فاکتور منفی می باشدبه این معنی که هر چه قدر که این ضریب برای وب سایت وردپرس شما بیشتر باشد، عمل کرد وب سایت شما برای کاربران ضعیف تر بوده است. با توجه به این که بزرگترین سرمایه یک وب سایت کاربران آن هستند، هرچه مخاطب و کاربران وب سایت شما بیشتر باشد شما سرمایه بیشتری دارید. پس درنتیجه سایتی که مخاطب و کاربر ندارد و آمار بازدی آن پایین است بود و نبودش فرق چندانی با هم نداره!!!

اما هستند بسیار وب سایت هایی که، صرفا وقتی کاربر وارد آن می شود به خواسته خود می رسند و دلیل آن هم محتوای غنی و اصول کاری و مدیریت درست آن وب سایت است.

برای این سری از وب سایت ها ضریب بازگشت یا Bounce Rate مقیاس بسیار خوبی برای برآورد موفقیت آن وب سایت است.

نتیجه کلی از اصطلاح Bounce Rate:

روش های بسیار زیاد و متنوعی برای محاسبه آمار بازدید و میزران ورد و خروج و در نتیجه مفید بودن یک وب سیات وجود دارد.

برای ورود یک مخاطب به وب سایت شما راه های مختلفی وجود دارد، ورود از لینکی که گوگل در اختیار کاربر می دهد و …

این روش ورود در برآورد و تجزیه، تحلیل ضریب بازگشت یا Bouncer Rate بسیار تاثیر می گذارد.

با ساناتم همراه باشید تا این روش های ورود به وب سایت رو، مورد بررسی قرار بدیم.

درچه صورتی باید هاست وردپرس خود را عوض کنیم؟

راه ورود اول، بازدید کنندگان ثابت:

اکثر وب سایت هایی که در زمینه کاری خود حرفی برای گفتن دارند مخاطب و بازدید کننده ثابت دارند و این موضوع هم خوب است و هم نگران کننده!

چرا نگران کننده؟ وقتی کسی به طور مدام از وب سایت شما بازدید می کنه بعد از مدتی وب سایت برای آن ها تکراری شده و حذابیت خودش رو از دست میده و حتی ممکنه که کابر به خواسته خودش نرسه و از وب سایت شما خارج بشه. در نتیجه وب سایت شما باید خیلی حرفه ای کار کنه تا مخاطبین ثابت خودش رو از دست نده.

راه ورود دوم، لینک ثابت برای سایت:

هنگامی که شما لینک آدرس وب ساییتون رو با کلمات کنجکاو کننده و جذاب ادغام می کنید، مخاطب برای حس کنجکاوی وارد وب سایت شما میشه و اگر وب سایت با محتوایی داشته باشید از دیگر صفحات وب سایت شما هم دیدن میکنه. ولی در نظر داشته باشید برای کاربران تازه وارد ورود اول خیلی مهم و اگر وب سایت شما در سطح خوبی نباشد اولین ورود، آخرین ورود نیز خواهد بود و همین طور بلعکس، اگر وب سایت شما در صطح خوبی باشد باعث میشه که یک کاربر، پای کاربران دیگری رو هم به وب سیات شما باز کنه.

راه ورود سوم، موتور های جستجوگر:

عمده ترین و مهم ترین روش ورود کابران ورود از طریق موتور های جستجوگر و لینکی که آن در اختیارشان قرار می دهد می باشد. یه این معنی که اکثر بازدید هایی که از وب سایت شما می شود در نتیجه جستجوی موتورهای جستجوگر برای رسیدن به خواسته ای می باشد. در نتیجه شما باید به سئوی وب سایت خودتون بسیار اهمیت بدین، که قبلا ترفندها و اصول آن رو در ساناتم برای شما بیان کرده ایم و با یک جست و جو در ساناتم می تونید مطالب پیرامون آن رو مطالعه کنید.

bigstock-website-and-mobile-analytics-c-52870297

چرا نتیجه جست و جو در موتورهای جستجوگر مانند گوگل با چیزی که در داخل وب سایت شما است متفاوت است؟

یکی از فاکتور های که در سئوی وب سایت شما تاثیر دارد برچسب می باشد. باید توجه داشته باشید که از چه بر چسب هایی در وب سایت خودتون استفاده می کنید. زیرا گوگل جست و جو رو بر اساس بر چسب هایی که شما برای مطلبتون قرار میدید قرار می دهد و اگر برچسب مناسبی رو برای مطلبتون استفاده نکنید باعث می شود که کاربر به نتیجه دلخواه خود نرسد و این اصلا برای وب سایت شما خوب نیست.

تشیخیص فایل های پوسته وردپرس

روش محاسبه ضریب بازگشت یا Bouncer Rate:

خوب حالا به فرمول زیر دقت کنید که روش محاسبه Bounce Rate  می باشد.

 Bounce rate = Visits that left after one page / Total number of visits

توضیح فرمول بالا:

تعداد کل بازدید کننده ها(تقسیم بر)تعداد بازدیدکننده از یک صفحه و خروج از آن=درصد خروج،  ضریب بازگشت

آمار مورد نظر به طور تقریبی و بر حسب درصد به دست می آید.

آمار مورد نظر رو می تونید از گوگل آنالیتیک و الکسا نیز ببینید.

اگر مقدار کمتر باشد، به این معناست که تعداد بازدیدکننده های بیشتری از وب سایت شما راضی و از آن بازدید به عمل آورده اند.

دوستان توجه کنید که ضریب بازگشت، روش آمار گیری بسیار مناسبی برای محاسبه میزان علاقه و راضی بودن کاربران از وب سایت شما می باشد و همینطور آمار بازدید از وب سایت شما.

چند نصیحت حرفه ای:

دوستان خوب، همام طور که بالا تر اشاره کردیم. بیشتر حواستان به کسانی که از طریق لینک های موتور جست و جو گر وارد وب سایت شما می شوند باشد چرا که مهم ترین و عمده ترین روش ورود به وب سایت شما می باشد.

از کلمات کلیدی اشتباه و غیر مرتبط استفاده نکنید.

سعی در رور زدن موتورهای جست و جو نکنید، دیر یا زود شناسایی میشید.

سعی در دور زدن وب گردها نداشته باشید. این کار هم بی احترامی به آنهاست هم زیر سوال رفتن شما و وب سایت شما.

مادامی که به فکر محتوای با کیفیت، اصول صحیح، مدیریت صحیح و مجموع فاکتورهای مناسب برای بالا بردن سطح کیفی وب سایتتان باشید، همیشه در کارتان موفق خواهید بود.

معرفی نکته های ناب برای راه اندازی سایت های تجاری

دوستان به پایان این آموزش وردپرس رسیدیم. امیدوارم که براتون مفید باشه.

سر بلند و پیروز باشید.

 

گردآورنده: ساناتم ، قالب وردپرس ، پوسته وردپرس.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.